14. května 2017

JAK ZAČÍT JÍST ZDRAVĚ

Nevím jak vy, ale já chci už opravdu začít jíst zdravě. Asi před rokem se mi to docela dařilo, ale přišel zlom a je to stále stejné. Mám tady pár mých osvědčených tipů, které mi pomohly a stále je dodržuji.

1. Sladkosti pryč. Místo toho ovoce!

Prostě se sladkým to nepůjde. Zkuste to pomalu postupně omezovat. Místo brambůrek k televizi existují i zdravé varianty, které jsou opravdu dobré! Nebo je zkuste nahrazovat ovocem či zeleninou.


2.Světlé pečivo vyměňte za tmavé.

Další věc, se kterou to nepůjde. Já od té dobry, co jsem začala jíst tmavé pečivo, mi už ani to bílé nechutná. Podle mě to není nějaká hrozná změna, jen drobnost, která ovšem udělá zázraky. 


3. Čistá voda

První věc se kterou jsem začala. Kofoly, sladké minerálky, sirupy.. pryč! Nemusíte hned první den pít jen vodu. Já jsem to dělala tak, že jsem si jednou za čas dala vodu.. ovšem postupem času jsem ji začínala pít více než minerálek a teď už piji jen vodu, sem tam si dám sklenici něčeho sladkého, ale opravdu zřídka. Pokud vám nechutná samotná voda, dejte si ji s citrónem či mátou.Tohle jsou dle mě tři nejzákladnější body, bez kterých to nepůjde. Tohle je opravdu pro začátečníky, taky se musíte začít ve zdravé výživě trošku orientovat pro další kroky. Možná připravím i pokračování, to už se uvidí, jaké budou ohlasy. Pokud je tu někdo, kdo se snaží začít jíst zdravě, držím vám palce! A hlavně pamatujte, když budete spěchat, nepodaří se vám to. Hezky pomalu.

Omlouvám se za menší pauzu, nebudu vám tu psát, jak toho bylo hodně apod., teď už se budu snažit být pravidelná, je tu teplo, takže energie přihází.

2 komentáře:

 1. Pro mě je nejtěžší přestat jíst sladké, ale snažím se omezovat! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro mě taky! Tak třeba se nám to podaří:)
   Držím palce ♥

   Vymazat

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

OBLÍBENÉ PŘÍSPĚVKY