23. dubna 2017

POSLEDNÍ MĚSÍCE NA ZÁKLADCE

Nedokážu říct, jestli se těším až odejdu nebo ne, Ono na jednu stranu svoji základku nemám vůbec ráda, vadí mi na ni spousta věcí, lidí, učitelů.. ovšem na druhou stranu jsou tu lidi, kteří mi budou chybět a základka je možná poslední příležitost, kdy se setkávat. Předpokládám, že tento článek čte spousta starších lidí, kteří už si tímto prošli, tak už asi víte, jaké to je.

Já mám dny, chvíle, kdy si říkám že prostě lidi odcházejí a přicházejí, že se mi po nich bude stýskat, ale že to přejde, a pak jsou tu chvíle, kdy se mi chce brečet z toho, že všechny tyto přátelství buď nebudou, nebo nebudou taková, jaká jsou. Ano, přijdou noví lidé, na což se těším, sice nejsem seznamovací typ, ale i přes to ráda potkávám nové lidi. Ale také jsou tu lidi, kteří mi vůbec chybět nebudou.
Ale jak už je po přijímačkách, už se těším na novou školu, i přesto že ještě nikde nejsem přijatá.  Střední škola je taková další etapa života, kterou si většina projde. Těším se na ni, doufám že bude lepší. Vím, že co budu studovat, bude obtížné, přijde maturita apod., ale zase jsem zvědavá na ten nový způsob života dejme tomu. Kdo ví, třeba se dostanu na svoji vysněnou školu, což znamená, že bych šla na internát, což by v mém životě spoustu věcí změnilo. Ale také by to byla skvělá příležitost, jak se osamostatnit a naučit spoustu věcí.
Já jsem člověk, který se dívá vždy na všechno z obou stran, takže možná když čtete tento článek, nemusí dávat něco smysl. A také nemám jeden názor. Nemám rozhodnutí, jestli chci nebo nechci pryč.
Také si uvědomuji, že mám přes dva měsíce na to, si to užít, jak nejvíce to jde, Nechci skončit tuto etapu negativně.


Vy, kteří už máte tohle za sebou, můžete napsat, jaké to bylo pro vás, ráda si počtu😊

17 komentářů:

 1. Ahoj Deni, kdyz si zpetne vzpomenu na odchod ze zakladky, tak jsem mela s kamaradkami podobne pocity. A kdybych si mela dneska vybrat, tak bych na internat urcite sla. Ja jsem byla u rodicu az do maturity, ale urcite to pro tebe bude urcity zacatek osamostatneni a ziskas daleko vic zkusenosti a zazitku :)
  Drzim palce,
  Marketa

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj :) já jsem se tomuto období vyhla, protože jsem šla na gympl z páté třídy a to mi bylo ještě všechno tak nějak jedno... :D ale teď jsem v sextě (druhák) a už teď mám depky z toho, že mě čekají poslední 2 roky... :'(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to máš dobré:)
   Tak si ty dva roky užívej, ale ono nás to asi všechny potká..

   Vymazat
 3. Já jsem teď v čtvrťáku na střední, takže mě provázejí podobné myšlenky.. Co se týče základky, tak jsem odtamtud docela nerada odcházela, ale můžu říct, že každá změna je dobrá a každá změna tě posuně vpřed.. Co se týče přátelství, tak s kamarádkama ze základky se furt vídám, a když potkám kohokoliv z bývalých spolužáků, tak je to super.. Ale jak píšeš, dokud můžeš, tak si to naplno užij a takovýhle myšlenky si nech asi až na potom :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také si myslím, že se posunu zase o kousek dál:)
   No, bohužel tyto myšelnky mám, ale snažím se myslet pozitivně!
   Děkuji za komentář ♥

   Vymazat
 4. Ja som sa doslova tešila, kedy už konečne odídem zo základky. Všetko mi tam liezlo na nervy. Keď sa na to pozerám s odstupom času, boli to asi tie najlepšie roky života :D, chýba mi ten bezstarostný život. Na druhej strane, na strednej som spoznala niekoľko skvelých ľudí, za čo som veľmi vďačná.
  www.janie-hannagonova.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já už mám pocit, že to tu nezvládám, teď nemyslím ohledně učiva, ale ohledně lidí a učitelů. Všechno má své dvě strany.:)

   Vymazat
 5. Jeee, taková mladá blogerka. (A nebo jsem už fakt stará... je mi 21. 😁)
  Odchod ze základky pro mne asi nebyl těžký, nevzpomínám si na žádné divné pocity. Odcházela jsem na šestiletý gympl. Nejtěžší bylo rozhodování, jestli do toho skutečně půjdu. Jakmile jsem se rozhodla podat přihlášku, už jsem se jen těšila. Měla jsem to na základve těžké, třída mě šikanovala... a tak.
  Užij si poslední měsíce na základce. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věř mi, že stará nejsi :D
   Já se právě někdy těším a někdy zas mám divné pocity..Ovšem to s tou šikanou, také jsem si něco prožila, ale to už je dávno za mnou, tak uvidíme, jak se s tím poperu, myslím že dobře.:)
   Děkuji moc ♥

   Vymazat
 6. Tak já si na základce prožila peklo, takže jsem byla vážně ráda, že jsem odešla a teď už maturuji. Hrozně to letí, na střední mě štvalo taky spousta věcí, ale přece jen ta mi v jistých ohledech chybět bude. Těš se na střední, poznáš nové lidi a věř mi, maturita přijde jakoby nic : D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všechno letí neskutečně rychle!
   Jak říkám, vše má své dvě stránky.. ale těším se :)

   Vymazat
 7. Já jsem si to zažila minulý rok. Nechtěla jsem ze základky odejít a poslední den jsme to se spolužačkami obrečeli. Smutek ale přejde a brzy si zvykneš. Snažíme se s bývalou třídou udržet kontakt co nejvíc a teď už bych neměnila. Přeji hodně štěstí :)

  My little infinity

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je super:)
   Děkuji ♥
   Já už jsem přijatá, tak zase říkám, že už chci ze základky pryč.. tak uvidíme:)

   Vymazat
 8. OH, závidím ti, že máš ešte pred sebou super roky na strednej a vysokej a ja to už mám za sebou :) nech sa ti darí :)

  dazzlera.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všechno má výhody i nevýhody:)
   Děkuji moc, tobě taky!

   Vymazat
 9. Kdo by to byl řekl, když to ted čtu nevím jestli se v tom hledat nebo ne, ale ty dva měsíce jsi si rozhodne uzila, a myslim si ze jsi je negativne neskoncila, naopak

  OdpovědětVymazat

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

OBLÍBENÉ PŘÍSPĚVKY