19. února 2017

PSANÍ DOPISŮ

Miluji psaní dopisů. Je to něco neuvěřitelného. Baví mě to. Mrzí mě, že si nemám s kým dopisy posílat. Momentálně mám jednoho člověka, kterému občas něco pošlu. Proč už to mizí? Vždyť je to mnohem lepší, než nějaký messenger. Kolik vás to stojí? Známka, obálka, papír. To je úplné minimum. Nedávno jsem poslala jedné moji kamarádce dopis a měla jsem radost, jakou jí to udělalo radost. Zní to až neuvěřitelně, kolik radosti takový papír dokáže způsobit.
Nedávno jsem byla na semináři tvůrčího psaní, kde nám jeden pán říkal, že pokud jste napsali dopis, který měl alespoň 5 řádků, jste spisovateli. Neřekla bych, že se cítím jako spisovatel, ale na začátku dopisu vždy přemýšlím co napíšu, ale ono to po chvilce jde úplně samo. Píšu, píšu a podívám se, že jsem skoro na konci papíru. Pokud toho člověka znáte a nevídáváte se nějak často, jde to samo, věřte mi.

Zajímalo by mě, kolik lidí v dnešní době posílá dopisy. Schválně, kdo posíláte dopisy, napište mi do komentářů. Jak často takový dopis posíláte?

Já jsem vždycky chtěla napsat dopis a nechat ho na náhodném místě a čekat, až ho někdo najde a odepíše. Třeba do lahve, kterou odešlete moři. To mí říká, že bych v létě mohla něco takového na dovolené zkusit. Možná tam jsou nějaká rizika, ale vždyť to musí být úplně dokonalé! No neříkejte, kdo tohle někdy, třeba jako dítě, nechtěl?

Já mám v plánu, pokud se dostanu na střední do Prahy, tak to vím, že bych ty dopisy mohla psát více lidem. Třeba jednou týdně, napsat takové shrnutí.

Myslíte, že se takové psaní dopisů ještě někdy vrátí zpět, nebo naopak úplně vymizí?  Řekla bych, že moc lidí už ty dopisy nepíše.
S mamkou máme jednoho známého z dovolené, který nám ještě občas posílá dopisy, ale také už si voláme apod. Ale přeci jen, dopisy jsou lepší.

V tomto mi ten internet úplně vadí. Je hezké, že můžete volat s lidmi na druhém konci světa, ale psaní dopisů má svoje určité kouzlo, které nemá nic jiného.

Tak to je asi vše. Chtěla bych teď psát více takových článků na různá témata, která mám v hlavě. Budu ráda, když mi napíšete Váš názor na tyto články.

Píšete dopisy? Jak často? Jak dlouhý je? Pokud ne, proč ne?


15 komentářů:

 1. Ono je to asi těžko, v dnešní uspěchané době, a je velká škoda, že psaní dopisů je někde hodně v pozadí.
  Ono zase, při cenách pošty za známku a době, bez dopis dojde adresátovi se ani nedivím, že člověk raději zvedne ten telefon.
  Přesto, nebo spíše právě proto mají dnes dopisy jisté kouzlo :-)
  Už je to nějaký pátek, ale když kamarád neměl možnost normálního kontaktu s přáteli, tak jsme si dopisovali velice často. Netrpělivě jsem očekávala pošťačku než mi donese těch pár popsaných stran :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak.
   To věřím, tak třeba si je zase někdy pošlete. :)
   Děkuji za komentář ♥

   Vymazat
 2. Velká škoda, že se dopisy už neposílají :(
  Krásný článek, zě nemám slov.
  All about Candys life

  OdpovědětVymazat
 3. Ja dopisy píšem :) a často :) začínala som len s kamarátkou každý mesiac, vďaka podobnému článku na.mojom blogu som.našla viac ľudí,ktorí si listy posielať chceli :) na facebooku.je vytvorená komunita ľudí a tzv Letter event. - kľudne sa tam pridaj, niekoho oslov :) myslela som že som jediná, ale nájde sa nás viac a som za to strašne rada :) jeden list s kamarátkou - 1 strana, s druhou zase 4, inde pohľadnica... do čiech to stojí 90centov a keď mám 3 priateľky v čechách, už to niečo stojí. Každý týždeň list :). Ale samozrejme, keď sú len jedna alebo dve, dá sa to zvládnuť. Ja už nikoho neoslovujem, na instagram mi občas niekto napíše, že má o listy záujem a tak si začíname písať... má to svoje čaro :) len tak ďalej, listy prinášajú mnoho radosti :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc, přesně něco takového jsem hledala! ♥
   Wau, tak to jsem nečekala, že na někoho takového narazím! Jen tak dál :)

   Vymazat
 4. Písanie listov je fakt krásna vec a veľmi rada to robím, pretože je to niečo, čo by malo ostať zachované :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovědětVymazat
 5. Dříve jsem odesílala několik dopisů týdně, psala jsem si s lidma, které jsem nikdy neviděla i s kamarády. Ráda bych si zase začala s někým psát. Kdyby jsi chtěla můžeme se domluvit. Jestli chceš můj email: wormake@seznam.cz PS nebo třeba někdo jiný :)

  OdpovědětVymazat
 6. Dříve jsme si s kamarádkou psaly dopisy, alespoň jednou za měsíc nebo tak :) Ale už si je neposíláme a mám na dopisy stejný názor jako ty. Docela mě mrzí, že není nikdo s kým bych si mohla dopisy posílat, šíleně mě to bavilo! :)

  Měj se v lásce,
  Janet S. ( http://janetsonrisa.blogpsot.com/ )

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je škoda:/
   Pokud bys chtěla, můžeme si třeba poslat taky dopis:)
   Děkuji za komentář ♥

   Vymazat
  2. Tak to bych byla opravdu moc ráda!!! ♥
   Můžeme se domluvit přes e-mail? :)

   Vymazat
 7. Před pár lety po tom, co jsem dočetla knížku Via Lucis o Helen Kellerové jsem na svůj starý blog psala hodně podobný článek. Vždycky jsem byla člověk přes dopisy. Někdy tak v tvém věku jsem si několik let dopisovala s klukem, co jsem ho poznala na dovolené. A psala jsem si dopisy s prababičkou. Teď se sem tam účastním nějaké výzvy a posílám dopisy Švédska a nebo až do Ameriky. A někdy mě to prostě popadne a pošlu pěti kamarádům aspoň krátký vzkaz. Dopisy ti zůstanou a to je prostě víc než konverzace na messagneru :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tyjo, tak posílat do zahraničí, to musí být super!
   Přesně tak, jak jsem psala, má to své kouzlo:)
   Děkuji za komentář ♥

   Vymazat

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

OBLÍBENÉ PŘÍSPĚVKY